2008/2009
II TURNIEJ KARATE "CHOBIENIA CUP" w CHOBIENI
W dniu 9.05.2009 r. Chobieni odbył się II Turniej Karate pod nazwą: KUMITE CHOBIENIA CUP’ 2009 . Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Sparta Chobienia" działający przy Zespole Szkół w Chobieni oraz Ścinawski Klub Karate Goju Ryu. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych konkurencjach, integracja styli karate, propagowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży bez uzależnień.
Turniejowi patronował oraz otworzył Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pan Roman Kuziak.
Turniej odbyły się pod egidą Polskiej Federacji Karate Sportowego, sędziowało 8 sędziów PFKS
W turnieju brało udział ok.150 zawodników z 18 Klubów Karate stylu Goju Ryu i Shotokan z trzech województw: wielkopolskie, dolnośląskie i łódzkie.
Turniej odbyły się pod egidą Polskiej Federacji Karate Sportowego, sędziowało 8 sędziów PFKS
W turnieju brało udział ok.150 zawodników z 18 Klubów Karate stylu Goju Ryu i Shotokan z trzech województw: wielkopolskie, dolnośląskie i łódzkie.
1. Kata ind. chłopców Goju Ryu 1999 i młodsi :
2. Kata ind. dziewcząt Goju Ryu rocznik 98-96 :
1. Oliwia Wiśniewska – KK Goju Ryu „ZIBI” Lubin
2. Alicja Matijczak- UKS „Rudna”
3. Wiktoria Lajter – UKS „Chobienia”
4. Oliwia Kosior – ŚKK Goju Ryu
3. Kata ind.dziewcząt Shotokan rocznik 1999 i młodsze :
4. Kata ind. chłopców Goju Ryu rocznik 98-96:
5. Kata ind.chłopców Shotokan rocznik 1999 i młodsi :
6. Kata ind. dziewcząt Shotokan rocznik 98-96
7. Kata ind. dziewcząt Shotokan rocznik 95-93
8. Kata ind.chłopców Shotokan rocznik 98-96 :
9. Kata ind.chłopców Shotokan rocznik 95-93:
10.Kumite ind.dziewcząt rocznik 1999-98:
11. Kumite ind.dziewcząt 1997-96:
1. Aleksandra Kus- UKS „SHODAN” Zduny
2. Patrycja Kujawska- UKS „SHODAN” Zduny
3. Alicja Matijczak- UKS „Rudna”
3. Weronika Wróbel- KK Kościan
12. Kumite ind. chłopców rocznik 99-98 (-30 kg) :
14. Kumite ind.chłopców rocznik 1999-98 (+30 kg):
15. Kumite ind.dziewcząt rocznik 1995-94:
16. Kumite ind.chłopców rocznik 1997-96(+40 kg):
17. Kumite ind.dziewcząt rocznik 1993-92:
1. Andrzej Myśliński- KKS „TORA” Legnica
2. Krystian Koralewski-KK Kostrzyn
3. Kacper Dąbek- RKKS Rawicz
3. Daniel Kruk- KKS „TORA” Legnica
19. Kumite ind. chłopców rocznik 1993-92
1. Kacper Zawada-„ŚKK Goju Ryu”
2. Oskar Żołądziejewski-„ŚKK Goju Ryu
3. Sebastian Cyniewski- UKS „Rudna”
3. Anatol Myśliński- KKS „TORA” Legnica
20. Kumite ind .Seniorów +18 open
1. Artur Trubicki-„ŚKK” Goju Ryu
2. Paweł Krause-KK „DRAGON” _ Środa Wlkp.
3. Zbigniew Struszczyk-„KK DRAGON - Środa Wlkp.
3. Robert Rugier- KKS „TORA” Legnica
- Sebastian Sznajdrowicz – KK Goju Ryu „ZIBI” Lubin
- Bartosz Specylak – UKS „Lubin” Goju Ryu
- Piotr Kosior – ŚKK Goju Ryu
2. Kata ind. dziewcząt Goju Ryu rocznik 98-96 :
1. Oliwia Wiśniewska – KK Goju Ryu „ZIBI” Lubin
2. Alicja Matijczak- UKS „Rudna”
3. Wiktoria Lajter – UKS „Chobienia”
4. Oliwia Kosior – ŚKK Goju Ryu
3. Kata ind.dziewcząt Shotokan rocznik 1999 i młodsze :
- Julia Maciaszek- „Sporting”
- Joanna Kępa –„UKS Shodan Zduny”
- Karolina Bińkowska –„Sporting”
4. Kata ind. chłopców Goju Ryu rocznik 98-96:
- Bartosz Bicz – ŚKK Goju Ryu
- Sebastian Żałądziejewski – ŚKK Goju Ryu
- Arkadiusz Cyniewski – UKS „Rudna”
5. Kata ind.chłopców Shotokan rocznik 1999 i młodsi :
- Damian Luciński – WKSA „Budokan” Wrocław
- Włodzimierz Sowa – KK DRAGON „Środa Wlkp.”
- Daniel Santorowski – KKS „TORA” Legnica
6. Kata ind. dziewcząt Shotokan rocznik 98-96
- Aleksandra Kuś – UKS „SHODAN” Zduny
- Karolina Gremblewska – UKS „SHODAN” Zduny
- Joanna Dukarska- KKS Kostrzyn”
7. Kata ind. dziewcząt Shotokan rocznik 95-93
- Jagoda Jaśniak- KK ,,Dragon” Środa Wlkp.
- Dominika Naspińska - ,,Sporting”
- Martyna Kowalewska - ,,Sporting”
8. Kata ind.chłopców Shotokan rocznik 98-96 :
- Mateusz Wróbel- KK „Kościan”
- Adam Szyrner – UKS „SHODAN” -Zduny
- Jakub Gremblewski -UKS SHODAN - Zduny
9. Kata ind.chłopców Shotokan rocznik 95-93:
- Michał Ertner – „Sporting”
- Marcin Bachowicz – KKS „TORA” Legnica
- Anatol Myśliński – KKS „TORA” Legnica
10.Kumite ind.dziewcząt rocznik 1999-98:
- Joanna Dukarska – KK Kostrzyn
- Babicz Karolina – WKSA „BUDOKAN” Wrocław
- Joanna Kępa- UKS „SHODAN” Zduny
11. Kumite ind.dziewcząt 1997-96:
1. Aleksandra Kus- UKS „SHODAN” Zduny
2. Patrycja Kujawska- UKS „SHODAN” Zduny
3. Alicja Matijczak- UKS „Rudna”
3. Weronika Wróbel- KK Kościan
12. Kumite ind. chłopców rocznik 99-98 (-30 kg) :
- Luciński Damian- WKSA „Budokan” Wrocław
- Wawrzyniak Krystian –UKS „Bojanowo”
- Krystian Jakowicz - RKKS ,,Rawicz”
- Piotr Kosior – ŚKK Goju Ryu
- Łukasz Woleńszczak- UKS „Chobienia”
- Oskar Sadza- ŚKK Goju Ryu
- Bartosz Bicz –ŚKK Goju Ryu
14. Kumite ind.chłopców rocznik 1999-98 (+30 kg):
- Ernest Adamek- UKS „Chobienia”
- Sebastian Sznajdrowicz- KK Goju Ryu „ZIBI” Lubin
- Arkadiusz Cyniewski- UKS „Rudna”
15. Kumite ind.dziewcząt rocznik 1995-94:
- Jagoda Jaśniak-„KK Dragon” Środa Wlkp.
- Justyna Brzęczek –RKKS „Rawicz”
- Dominika Naspińska-„Sporting”
16. Kumite ind.chłopców rocznik 1997-96(+40 kg):
- Adam Szyrner- UKS SHODAN Zduny
- Dawid Maćków- UKS „Chobienia”
- Eryk Adamek- UKS „Chobienia”
17. Kumite ind.dziewcząt rocznik 1993-92:
- Marta Gawron- UKS „Rudna”
- Anna Dobrowolska- UKS „Rudna”
- Dominika Sapeta- RKKS - Rawicz”
1. Andrzej Myśliński- KKS „TORA” Legnica
2. Krystian Koralewski-KK Kostrzyn
3. Kacper Dąbek- RKKS Rawicz
3. Daniel Kruk- KKS „TORA” Legnica
19. Kumite ind. chłopców rocznik 1993-92
1. Kacper Zawada-„ŚKK Goju Ryu”
2. Oskar Żołądziejewski-„ŚKK Goju Ryu
3. Sebastian Cyniewski- UKS „Rudna”
3. Anatol Myśliński- KKS „TORA” Legnica
20. Kumite ind .Seniorów +18 open
1. Artur Trubicki-„ŚKK” Goju Ryu
2. Paweł Krause-KK „DRAGON” _ Środa Wlkp.
3. Zbigniew Struszczyk-„KK DRAGON - Środa Wlkp.
3. Robert Rugier- KKS „TORA” Legnica
2009/2010
Środa Wielkopolska - Otwarty Ogólnopolski Turniej Karate pod nazwą
„BUDOKAN CUP‘ 2009”
03.10.2009 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej, odbył się Otwarty Ogólnopolski Turniej Karate pod nazwą „BUDOKAN CUP‘ 2009”.
Organizatorem turnieju był WKSA BUDOKAN Wrocław, Gmina Środa Śl., oraz Polska Federacja Karate Sportowego.
W zawodach brało udział 150 zawodników.
UKS „Sparta" Chobienia reprezentowało 3 zawodników, którzy zdobyli 1 medal :
Srebrny medal w kumite chłopców rocznik 97-96 open- Dawid Maćków.
XIX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate-Do
W Legnicy
W Legnicy w dniu 17.10.2009 r. odbyły się XIX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate-Do pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. Organizatorem Turnieju był Klub Karate „TORA” Legnica oraz Polska Federacja Karate Sportowego.
W zawodach brało udział 160 zawodników z 18 klubów.
UKS „Sparta" Chobienia reprezentowało 2 zawodników, którzy zdobyli 2 medale:
Srebrny medal w shiaj kumite chłopców rocznik 1997-96 open - Łukasz Woleńszczak
Srebrny medalw shiaj kumite chłopców rocznik 1995-94 open - Dawid Maćków.
„EUROPEAN CUPRUM CUP In KARATE LEGNICA OPEN’ 2009”
Międzynarodowe Zawody Karate w Legnicy
W dniu 21.11.2009 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy odbyły w sięzawody karate „EUROPEAN CUPRUM CUP In KARATE LEGNICA OPEN’ 2009”. Zawody zostały przeprowadzone według przepisów WKF. W zawodach brało udział 220 zawodników z 25 klubów z kraju i zagranicy (Ukrainy, Rumuni, Czech, Słowacji i Polski).
UKS "Sparta" Chobienia reprezentował Dawid Maćków. Dawid spisał się bardzo dobrze zdobywając srebrny medal w kumite młodzików 12-13 lat -50 kg.
Otwarty Drużynowy Puchar Polski PFKS we Wrocławiu
W dniu 13.12.2009 r. na Hali AWF we Wrocławiu odbył się Otwarty Drużynowy Puchar Polski PFKS. Organizatorem zawodów był Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „BUDOKAN” we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Karate oraz Polska Federacja Karate Sportowego.
W zawodach brało udział 170 zawodników z 21 klubów.
Z UKS Chobienia brało udział 2 zawodników: Dawid Maćków oraz Łukasz Woleńszczak.
Łukasz Woleńszczak wywalczył brązowy medal w kumite chłopców rocznik 1997-96 -45 kg.
5 medali na Międzynarodowych Mistrzostwach Karate w Głogówku
20.02.2010 r. w Głogówku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Karate o Puchar Burmistrza Głogówek woj. Opolskie.
W zawodach brało udział 170 zawodników z wielkopolski, dolnego śląska, śląska, opolskiego oraz Czech.
Organizatorem zawodów był Klub „Polonia-Torakan”, Urząd Miejski w Głogówku oraz Polska Federacja Karate Sportowego.
Głównymi celami tych zawodów było popularyzacja karate wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych konkurencjach wiekowych, propagowanie zdrowego stylu życia na sportowo bez uzależnień.
Wyniki naszych zawodników w następujących konkurencjach:
Złoty medal w kumite chłopców rocznik 1999-98 +35 kg - Ernest Adamek
Złoty medal w kumite chłopców rocznik 1997-96 +45 kg - Eryk Adamek
Srebrny medal w kumite chłopców rocznik 1997-96 -45 kg - Dawid Maćków
Brązowy medal w kumite dziewcząt rocznik 1999-98 +35 kg - Wiktoria Lajter
Brązowy medal w kumite chłopców rocznik 1997-96 -45 kg - Łukasz Woleńszczak
Czwarte miejsce w kumite chłopców rocznik 1997-96 +45 kg - Jakub Gubczyk.
Ogólnopolski Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży „DRAGON CUP’ 2010”
W dniu 7.03.2010 r. w Kleszczewie woj. Wielkopolskie po raz szesnasty odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży „DRAGON CUP 2010”.
W zawodach wzięło udział 350 zawodników z 33 klubów; wielkopolski, śląska, zachodnio pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz dolnośląskiego.
Organizatorem turnieju był Klub Karate Do Dragon w Środzie Wielkopolskiej, Polska Federacja Karate Sportowego przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate w Poznaniu.Uczestnicy Turnieju rywalizowali w kilkudziesięciu kategoriach kata i kumite.
Zawodnicy UKS "Sparta" Chobienia zdobyli 3 medale.
Złoty medal w kumite żaków12-13 lat -40 kg - Łukasz Woleńszczak
Złoty medal w kumite żaków 12-13 lat -45 kg - Dawid Maćków
Złoty medal w kumite młodzików 14-15 lat -50 kg - Eryk Adamek
Dziewiąte miejsce w kumite żaczek 12-13 lat -40 kg - Wiktoria Lajter
XIII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Karate Dzieci i Młodzieży
25.04.2010 r. w Hali Sportowej Akademii Rolniczej we Wrocławiu odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem zawodów była Sekcja Karate AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Klub Środowiskowy AZS, SWFiS UP Wrocław, PZK.
Zawody miały ranę regionalną, zostały przeprowadzone według przepisów WKF. W zawodach startowało 210 zawodników z 22 klubów z województw; zachodnio pomorskiego, opolskiego, wielkopolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego.
Karate Goju Ryu szkoły SHUSEIKAN reprezentowało 16 zawodników zdobywając 12 medali.
Zawodnicy z UKS "Sparta" Chobienia zdobyli 4 medale:
V-ce Mistrzem Dolnego Śląska w kumite ind. młodzików 1998-97 r. +50 kg Dawid Maćków
Brązowy medal w kumite ind. młodzików 1998-97 r. -50 kg - Łukasz Woleńszczak
Brązowy medalw kumite ind. młodzików 1998-97 r. -50 kg - Ernest Adamek
Brązowy medal w kumite ind. młodzików 1998-97 r. +50 kg - Jakub Gubczyk
Brązowy medal w kumite ind. kadetów 1996-95 r. -50 kg - Eryk Adamek
Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate oraz Puchar Euroregionu Pradziad
Dnia 01.05.2010 r. w Hali Sportowej OSiR w Prudniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate oraz Puchar Euroregionu Pradziad.
Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy „ZARZEWIE” w Prudniku, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Oplu oraz Opolski Okręgowy Związek Karate.
Głównymi celami zawodów było popularyzacja karate WKF, wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych konkurencjach.
Zawody miały ranę regionalną, zostały przeprowadzone według przepisów WKF. W zawodach startowało 250 zawodników z 24 klubów z województw; wielkopolskiego, łódzkiego, podlaskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz Czech.
Karate Goju Ryu szkoły SHUSEIKAN reprezentowało 7 zawodników zdobywając 3 medale,
Wyniki zawodników UKS Sparta Chobienia:
Brązowy medal w kumite chłopców rocznik 1998-97 +45 kg - Dawid Maćków
Czwarte miejsce w kumite dziewcząt rocznik 1998-97 -40 kg - Wiktoria Lajter
Międzynarodowy Puchar Polski Karate Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Brzegu Dolnym
Dnia 29.05.2010 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Rokita” w Brzegu Dolnym odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Karate Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów.
W zawodach brało udział 230 zawodników z kraju i zagranicy (Niemiec, Ukrainy, Czechy). Karate Goju Ryu szkoły SHUSEIKAN reprezentowało 9 zawodników zdobywając 6 medali.
Z UKS "SPARTA" Chobienia startował jeden zawodnik Eryk Adamek, który w konkurencji kumite juniorów młodszych rocznik 1998-97 +55 kg zdobył złoty medal.
WROCŁAW OPEN’ 2010
W dniu12.06.2010 r. w Hali Judo AWF we Wrocławiu odbył się Turniej Karate „WROCŁAW OPEN’ 2010”. Organizatorem zawodów był Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „BUDOKAN” we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Karate oraz Polska Federacja Karate Sportowego. W turnieju brało udział 137 zawodników z 17 klubów.
Karate Goju Ryu szkoły SHUSEIKAN reprezentowało 7 zawodników zdobywając 5 medali.
Z UKS "Sparta" Chobienia startowało 3 zawodników.
Brązowy medal w kumite dziewcząt rocznik 1998-97 +40 kg- Wiktoria Lajter
Brązowy medal w kumite chłopców rocznik 1998-97 -45 kg -Łukasz Woleńszczak
Brązowy medal w kumite chłopców rocznik 1996-95 - 55 kg- Eryk Adamek.
„Wiosenny Turniej Karate Dzieci - Prochowice‘ 2010”
W dniu 19.06.2010 r. odbyły się zawody karate pod nazwą: „Wiosenny Turniej Karate Dzieci - Prochowice‘ 2010” pod patronatem Starosty Legnickiego. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy w Prochowicach – Sekcja Karate Shotokan, Klub Karate „TORA” w Legnicy oraz Polski Związek Karate. Głównym celem tych zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, popularyzacja ducha i idei karate, integrację wszystkich zawodników naszego regionu.
W turnieju brało udział 140 zawodników z 10 klubów.
Karate Goju Ryu szkoły SHUSEIKAN reprezentowało 22 zawodników (Ścinawa, Chobienia, Lubin, Rudna) zdobywając 33 medale.
UKS „SPARTA” Chobienia zdobyła 9 medali w Mortal Kombat:
Złoty medal w shiai kumite dziewcząt rocznik 1998 - Paulina Pieczkiewicz
Złoty medal w shiai kumite chłopców rocznik 1997 - Łukasz Woleńszczak
Złoty medal w shiai kumite chłopców rocznik 1996-95 - Eryk Adamek
Srebrny medal w kata ind. dziewcząt rocznik 2000-98 - Paulina Pieczkiewicz
Srebrny medal w shiai kumite chłopców rocznik 1998 - Ernest Adamek
Srebrny medal w kata ind. chłopców rocznik 1997 - Paweł Pieczkiewicz
Brązowy medal w shiai kumite chłopców rocznik 1998 - Ernest Adamek
Brązowy medal w kata ind. chłopców rocznik 1997 - Łukasz Woleńszczak
Brązowy medal w kata ind. chłopców rocznik 1998 - Mateusz Śliwa